TOBB İhale Duyuruları

İHALE LİSTESİ

İhaleler ile ilgili TOBB'a iletilen ek bilgilere Detaylı Bilgi kolonundan ulaşabilirsiniz.
Kolon başlıklarına tıklayarak sıralama yapabilirsiniz
Son Başvuru TarihiÜlkeKonuDetaylı Bilgi

24/08/2018

TANZANYA Doğalgaz Boru Hattı İnşaatı Fizibilite Çalışması için Danışmanlık Hizmetleri Alım İhalesi
T.C. Darüsselam Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nden alınan bir yazıda; Tanzanya Milli Petrol Şirketi Tanzania Petroleum Development Corporation’un; Darüsselam’daki doğalgazın Tanga, Mwanza ve Kagera şehirleri üzerinden Uganda’ya iletilmesi için doğalgaz boru hattı inşaatı için fizibilite çalışması yapılması için danışmanlık hizmetleri ihalesine çıkacağı bildirilmektedir. Söz konusu yazının ilişikte sunulan ekinde, ilgilenen firmaların niyet mektuplarını 24.08.2018 tarihine kadar İdareye iletmeleri gerektiği belirtilmektedir.

26/08/2018

MISIR Sharm El-Sheikh Uluslararası Havalimanına ait Arazinin Kullanım Hakkı Devir İhalesi
T.C. Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İkili İşler Genel Müdürlüğü’nden alınan ve bir örneği ekte sunulan yazıda; Mısır Havaalanları ve Hava Trafiği Holding Şirketi’nin, Sharm El-Sheikh Uluslararası Havalimanına ait arazinin içerisindeki inşaatı tamamlanmamış binalarla birlikte kullanım hakkının devredilmesi için düzenlediği ihaleye ilişkin bilgiler yer almaktadır.

28/08/2018

TÜRKiYE Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi’nde Kullanılacak Çelik Sac Tedariki İhalesi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi’nde kullanılacak 4-160 mm çelik sac tedariki amacıyla Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından düzenlenen ihaleye ilişkin duyuru ekte sunulmaktadır.

29/08/2018

BAHREYN Bahreyn İhale Duyurusu
T.C. Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İkili İşler Genel Müdürlüğü’nden alınan ve bir örneği ilişikte sunulan yazıda; Bahreyn'de “Path of Pearl” projesi kapsamında sekiz adet tarihi ev yapımı ihalesi düzenlediği bildirilmektedir.

31/08/2018

TÜRKiYE Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi’nde Kullanılacak Dikişli/Dikişsiz Çelik Boru Tedariki İhalesi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesi’nde kullanılacak dikişsiz ve dikişli çelik boru tedariki amacıyla Akkuyu Nükleer A.Ş. tarafından düzenlenen ihaleye ilişkin süre uzatımı duyurusunun bir örneği ekte sunulmaktadır. Bakanlık yazısında, Sinop’ta ikinci santral ve kurulması planlanan üçüncü santral için "dikişsiz ve dikişli çelik boru", "hidrojen / oksijen / nitrojen receivers" ve "nitrojen receiving station" temin etmiş firmaların bilgilerine ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir.

03/09/2018

KARADAĞ CUMHURİYETi Karadağ’da Devlet Mülkiyetindeki Arazinin Uzun Süreli Kiralanması ve Bir Güneş Enerjisi Santrali İnşaatı İhalesi
Karadağ Ekonomi Bakanlığı’nın, Ulcinj Belediyesi "Briska Gora" mevkiinde devlet mülkiyetindeki arazinin uzun süreli kiralanması ve bir güneş enerjisi santrali inşaatı yapılması için düzenlediği ihaleye ilişkin duyurunun bir örneği ve Türkçe hazırlanan ihale künyesi; T.C. Podgoritsa Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nden alınmakla ekte sunulmaktadır. Müşavirlik yazısında; ihale konusunun, 200 MW'tan fazla kurulu güce sahip bir güneş enerjisi santralinin tasarımı, yapımı, kullanımı ve bakımı amacıyla toplam 6.621.121 m2 alana sahip olan kamu arazisinin kiralanması olduğu ifade edilmektedir. Yazıda ayrıca, kiraya sunulan arazinin Ulcinj Belediyesi "Briska Gora" mevkiinde yer almakta olduğu, güneş enerjisi santralleri inşa etmek için geçerli mekânsal planlama belgelerine sahip olan 2.930.243 m2'lik arazi ile mekânsal planlama belgelerinin, ihtiyaca göre, yani teklif sahibinin kavramsal çözümüne dayalı olarak düzenlenmesi planlanan 3.690.878m2'lik araziden oluştuğu belirtilmektedir. 30 yıllığına kiralanacak söz konusu devlet mülkiyetindeki arazinin yıllık kirasının başlangıç fiyatının (minimum) 5 Avro sent / m2, ihale dokümanı fiyatının ise 5.000 Avro (beş bin Avro) olduğu ifade edilmekte olup, tekliflerin sunulması için son tarih 3 Eylül 2018’dir.

20/09/2018

HOLLANDA EUROCONTROL Maastricht UAC Tesislerindeki HVAC Tesisatlarının Bakım İşleri
Avrupa Hava Trafiği Güvenliği Örgütü (EUROCONTROL) tarafından Örgütün Maastricht UAC Üst Bölge Kontrol Merkezi Tesislerindeki mekanik tesisatların [HVAC - (su tesisatları, doğal gaz tesisatları, ısıtma tesisatları, havalandırma tesisatı, soğutma tesisatları, buhar tesisatları, acil durum güç tesisatları)] bakımı, önleyici ve düzeltici bakımının sağlanması amacıyla ihale açılmıştır. İhaleyle ilgili belge ekte sunulmaktadır.

18/10/2018

TUNUS Enerji İhalesi - Erteleme duyurusu
T.C. Dışişleri Bakanlığı Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda; Tunus Enerji, Madenler ve Yenilenebilir Enerjiler Bakanlığınca açılmış olan güneş ve rüzgâr enerjilerini kapsayan iki adet yenilenebilir enerji ihalesinin son teklif verme tarihlerinin 18 Ekim 2018 tarihine ertelendiği bildirilmektedir. Ertelemeye ilişkin duyurunun bir örneği ekte sunulmaktadır.