TOBB İhale Duyuruları

İHALE LİSTESİ

İhaleler ile ilgili TOBB'a iletilen ek bilgilere Detaylı Bilgi kolonundan ulaşabilirsiniz.
Kolon başlıklarına tıklayarak sıralama yapabilirsiniz
Son Başvuru TarihiÜlkeKonuDetaylı Bilgi

27/06/2018

TUNUS Park İnşası İhalesi
Tunus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nden alınan bir yazıda, Société de Promotion du Lac de Tunis SPLT (Tunus Göl Havzası ve Yatırım Kurumu) Şirketinin Başkent Tunus’ta Park yapılmasına ilişkin bir ihale açtığı bildirilmektedir. İhaleye ve ön yeterlik değerlendirmesine ilişkin bilgilerle niyet beyanı daveti ekte sunulmaktadır.

27/06/2018

HONG KONG Hong Kong İhale Duyuruları
T.C. Hong Kong Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinden alınan ve bir örneği ekte sunulan iletide, Hong Kong yönetimince itfaiye aracı/taşıt, kimyasal madde, laboratuvar için makine teçhizat, aşı, tekstil ürünleri ve radyolojik makine teçhizat alımlarına ilişkin ihaleler açıldığı bildirilmektedir. Açılan ihalelere ilişkin Ataşeliğin gönderdiği belgeler ekte sunulmaktadır. İhalelere ilişkin tarafımızdan yapılan duyurunun “İhale Tarihi” alanına son başvuru tarihi en geç olan ihalenin tarihi yazılmıştır.

02/07/2018

TANZANYA Metrobüs Hattı İhalesi
T.C. Darüsselam Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğinden 02.05.2018 tarihinde alınan ve bir örneği ekte sunulan yazıda; Darüsselam Metrobüs Hattı (Bus Rapid Transit System) Projesinin ikinci aşaması için uluslararası ihaleye çıkıldığı bildirilmekte ve ihale duyurusu ekte sunulmaktadır. Müşavirlik yazısında, talep edilmesi halinde ihale dokümanlarının alınması ve idareye sunulmasında gerekli desteğin verileceği belirtilmektedir.

29/06/2018

HiNDiSTAN Hindistan Kochi Su Metro Projesi için Deniz Taşıtları Alımı
T.C. Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İkili İşler Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda; Hindistan'ın Kerala eyaletinde merkezi hükümet ile eyalet hükümetinin ortak girişimi olan Kochi Metro Rail Limited (KMRL) isimli şirketten Yeni Delhi Büyükelçiliğimiz kanalıyla alınan mektupta; - Kochi Su Metro Projesi kapsamında Kerala eyaleti açıklarındaki tüm adaların anakaraya bağlantısını sağlayacak Entegre Su Taşımacılığı Sistemi tesis edilmesi amacıyla 76 adet deniz taşıtının satın alımının (tasarım, yapım, test, teslim ve teslimat) planlandığı, -Bu amaçla yabancı katılımcıların 36 adet çelik gövdeli hibrid elektrik motorlu deniz yolcu taşıtı inşaatına davet edilmesinin öngörüldüğü, -Bu çerçevede mektup ekinde yer alan "Yeterlilik Belgesi"nde (Request for Qualification) belirtilen şartları taşıyan yabancı şirketlerin söz konusu ihaleye katılabilecekleri bildirilmektedir.

03/07/2018

SRİ LANKA Petrol Tankları İnşası İhalesi
T.C. Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İkili İşler Genel Müdürlüğü’nden alınan ve bir örneği ekte sunulan yazıda; Sri Lanka Petrol Kaynaklarını Geliştirme Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren "Ceylon Petroleum Storage Terminals Limited" isimli devlet işletmesinin Kolonnawa tesisinde petrol tanklarının inşası ve işletmeye alınması için ihale açıldığı bildirilmektedir.

04/07/2018

TÜRKMENiSTAN Gübre Tesisi İhalesi
T.C. Dışişleri Bakanlığı Ekonomik İkili İşler Genel Müdürlüğü’nden alınan ve bir örneği ekte sunulan yazıda; Türkmenistan'ın Lebap Vilayetinin Türkmenabat şehrindeki kimya fabrikasında yoğunlaştırılmış fosforlu gübre üretim tesisi inşası, kullanıma hazır hale getirilerek teslimi amacıyla bir ihale açıldığı bildirilmektedir.

11/07/2018

TUNUS Tunus Enerji Projeleri Ön Yeterlilik Duyuruları
Tunus Enerji, Madenler ve Yenilenebilir Enerji Bakanlığının enerji projelerine ilişkin ihale ön yeterlilik duyurusu, T.C. Dışişleri Bakanlığı Çok Taraflı Ekonomik İşler Genel Müdürlüğü’nden alınmakla ekte sunulmaktadır.

03/09/2018

KARADAĞ CUMHURİYETi Karadağ’da Devlet Mülkiyetindeki Arazinin Uzun Süreli Kiralanması ve Bir Güneş Enerjisi Santrali İnşaatı İhalesi
Karadağ Ekonomi Bakanlığı’nın, Ulcinj Belediyesi "Briska Gora" mevkiinde devlet mülkiyetindeki arazinin uzun süreli kiralanması ve bir güneş enerjisi santrali inşaatı yapılması için düzenlediği ihaleye ilişkin duyurunun bir örneği ve Türkçe hazırlanan ihale künyesi; T.C. Podgoritsa Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’nden alınmakla ekte sunulmaktadır. Müşavirlik yazısında; ihale konusunun, 200 MW'tan fazla kurulu güce sahip bir güneş enerjisi santralinin tasarımı, yapımı, kullanımı ve bakımı amacıyla toplam 6.621.121 m2 alana sahip olan kamu arazisinin kiralanması olduğu ifade edilmektedir. Yazıda ayrıca, kiraya sunulan arazinin Ulcinj Belediyesi "Briska Gora" mevkiinde yer almakta olduğu, güneş enerjisi santralleri inşa etmek için geçerli mekânsal planlama belgelerine sahip olan 2.930.243 m2'lik arazi ile mekânsal planlama belgelerinin, ihtiyaca göre, yani teklif sahibinin kavramsal çözümüne dayalı olarak düzenlenmesi planlanan 3.690.878m2'lik araziden oluştuğu belirtilmektedir. 30 yıllığına kiralanacak söz konusu devlet mülkiyetindeki arazinin yıllık kirasının başlangıç fiyatının (minimum) 5 Avro sent / m2, ihale dokümanı fiyatının ise 5.000 Avro (beş bin Avro) olduğu ifade edilmekte olup, tekliflerin sunulması için son tarih 3 Eylül 2018’dir.